Nasıl Şık Giyinebilirim

Şık Giyinme Yöntemleri

Günümüzde artık internet kullanımının çok yaygın bir şekilde artması modanın kişiler üzerinde baskısını artmasına yoğun bir şekild etki etmiştir. Özellikle stil sahibi biri olarak görünmek isteyen kişilerin ağırlıklı olarak sosyal medyalar üzerinden etkilenmesinden dolayı modayı yakından takip etme ihtiyacı duymaktadırlar. Bu yazımızda stil sahibi olmak yani şık giyinmek için nelere dikkat etmeniz gerektiğinde bazı tiyoları sizlerle paylaşacağız.

İlk olarak şunun altını çizmek isteriz. Kesinlikle şık giyinmek ya da genel tabiri ile stil sahibi olmak kesinlikle son moda olanı giymek demek değildir. Son modayı takip etmek ve sürekli son moda giyinme telaşında olmak sizi kesinlikle stil sahibi biri yapmayacaktır. Özellikle kişiliğinize uygun kıyafetler ve renklerin seçimi sizi bu yolda daha başarılı olmanıza yardımcı olacaktır.

Elbise Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Çok baskın bir yapınız ve konumunuz yoksa kesinlikle camel ve vizyon renkleri almanızı tavsiye ederiz. Özellikle vücutlarındaki kiloları fazla bulan kişilerin kesinlikle açık tonlu renklere sahip elbiselerden uzak durmasını gerekmektedir. Çünkü açık renk tonları vücut ölçülerini çok başarılı bir şekilde açığa çıkartmaktadır. Bu uyarıdan aslında başarılı bir vücut ölçüsene sahipseniz açık renkleri tercih etmenizin faydası olacağını anlayabilirsiniz.

Ofis Ortamında Şık Görünmek

İş hayatında bulunan biriyseniz klasik takımlar sizin ihtiyacınızı görecektir. Özellikle çeket ve pantolan şeklindeki takımlar ofis ortamında başarılı bir stil oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Vücut Ölçülerinin Giyinmeye Etkisi

Çok başarılı ve moda bir elbise alsanız bile eğer sizin vücut yapınıza uygun değilse kesinlikle başarılı oalcak diye bir kanı yoktur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi fazla kilolara sahipseniz açık renklerden uzak duracağınızı tekrar hatırlatmak isteriz. Kalça bölgeniz geniş yapılı ise etek kullanımı için bol desenli ve çiçekli modelleri yerine daha sadece model tercih etmelisiniz. Çünkü çiçek gibi desenler ve yan taraflı cepli etekler kalçaları daha geniş göstermektedir.. Özellikle kalem etek olarak bilinen modellerden kaçınmanız gerekmektedir.

 

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir