Yeni Sezon Manto Modelleri

Manto Modelleri

Kış etkisini göstermeye başladığı dönemlerde elbiseler arasında en çok ilgi görenler arasında Mantolar gelmektedir. Kış aylarında dış görünümde çok büyük etkisi olan mantolar için bu yazımızda sizler için faydalı olacağına inandığımız bazı faydalı bilgileri paylaşacağız.

Manto Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

Manto seçimine en çok etki eden etmenlerin başında kişini vücut tipi ve ölçüler olmaktadır. En çok bilinen vücut tipleri;

  • Kum saati şeklindeki vücutlar
  • Erkeksi yapıda görünen vücutlar
  • Kısa boylu kişilerin vücutları
  • Bayanlar için büyük göğüslü vücut tipleri
  • Armut şeklinde görünen vücut tipleri

En sık görülen bu 5 farklı vücut tipinin manto seçimi üzerindeki etkisi;

Kum saati şeklindeki vücutlar

Bu tipin en belirgin özellikleri arasında bel kısmının çok ince olmasından dolayı baskın bir görünüm oluşturmasıdır. Ve Kum saati vücut tipine sahip olan kişilerin özellikle belden oturma şeklinde görülen manto modelleri kullanması daha etkili bir görüntü oluşturmaktadır. Bel bölümü ince olan kişilerin koza model olarak bilinen manto modellerini de tercih edebilirler.

Erkeksi yapıda görünen vücutlar

Kıvrımları en az olan vücut tipi olmasından dolayı bu tipe uygun olanların kullanabileceği en uygun manto modeli kemerli modeller olmaktadır. Kemerler bel bölümünde bir kıvrım oluşturacğı için vücut hattınızı ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Aynı şekilde yaka kısmı büyük olan mantolarda bu tür vücut tiplerinde etkili olabilmektedir.

Kısa boylu kişilerin vücutları

Genel ülkemizdeki bayanların boy ortalaması düşünüldüğünde bu vücut tipi çok sık görülmektedir. Kısa boy sınıfında olan kişiler için en uygun manto modeli diz üstünde kalacak şekilde boyu olan modelleri tercih etmeleri daha uzun bir boyda olma görüntüsü oluşturacaktır. Özellikle geniş yapıda mantoları bu tür kişilerin seçmemesini tavsiye ederiz.  Diğer bir model olarak oturtmalı ve parlak renklerin baskın olduğu modellere de yönelebilirsiniz.

Bayanlar için büyük göğüslü vücut tipleri

Özellikle fermuarlı manto modelleri bu tür kişiler için çok uygun olmaktadır. Önü düğmeli manto modelleri genelde baskın bir görüntü oluşturmasından dolayı hoş bir görünüm oluşturmamaktadır. Göğüs kısmı büyük olmasından dolayı mantoların yakalarında kürk olan modeller o görünümün dağılmasında çok etkili olacağı için bu tür manto modelleri tercih edilmesi gerekir.

Armut şeklinde görünen vücut tipleri

Vücutta orantılı bir görüntü sağlamak için Anvelop olarak bilinen manto modelleri tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Armut tip olarak bilinen vücutlarda orantısızlık dikkat çektiğinden dolayı bu görüntüyü bozmak için kontrast renkler ile oluşturulan manto modelleri etkili bir görünüm oluşmasını sağlayacaktır.

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir